Posadzki betonowe

Schody żywiczne

Home > Schody żywiczne

Schody żywiczne to aktualnie jeden z najbardziej pożądanych elementów wyposażenia wnętrza. Za ich wyborem przemawiają walory estetyczne i funkcjonalne. Architekci cenią je przede wszystkim ze względu na swobodę aranżacji i możliwość jej skomponowania z pozostałymi elementami wnętrza. Schody żywiczne doskonale sprawdzają się w minimalistycznych wnętrzach nowoczesnych oraz aranżacjach bazujących na ponadczasowej elegancji.

Wewnętrzne schody żywiczne to inwestycja na długi czas. Dzięki odpowiedniemu wykończeniu zachowują pierwotne walory estetyczne i użytkowe, jednocześnie nie wymagając skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych czy kosztownej konserwacji.

Schody żywiczne a względy estetyczne

Walor estetyczny chodów żywicznych jest wprost nie do przecenienia. Schody są wykonywane w technologii bez spoinowej. Tworzą jednolitą, idealnie gładką taflę, co dodatkowo podnosi ich atuty estetyczne. W zależności do koncepcji schody można wykonać w zasadzie w dowolnie wybranym kolorze. Technologia pozwala również na łączenie ze sobą barw i tworzenie abstrakcyjnych wzorów.

Chody żywiczne mogą być również wykonane w technologii 3D. Ta bazuje na umieszczeniu pod warstwą transparentnej żywicy grafiki. Wybór grafik jest w tym przypadku praktycznie nieograniczony, dzięki czemu zyskujemy bardzo dużą swobodę tworzenia pożądanego efektu wizualnego.

Schody żywiczne a względy ekonomiczne

Powszechnie uważa się, że powierzchnie żywiczne są kosztowne w wykonaniu. Faktycznie, jest to inwestycja, przy której musimy się liczyć z większym wydatkiem niż w przypadku schodów wykonanych innymi technologiami. Z drugiej jednak strony, trwałość powierzchni żywicznych w sposób bezpośredni przekłada się na ich wieloletnią, praktycznie bezobsługową eksploatację. Schody żywiczne są:

  • odporne na uszkodzenia mechaniczne,
  • odporne na szkodliwe oddziaływanie wody i wilgoci,
  • łatwe w utrzymaniu w czystości,
  • higieniczne

Schody wewnętrzne z żywicy epoksydowej mają również naturalne własności antyelektrostatyczne, dlatego kurz oraz inne zanieczyszczenia nie są przyciągane do ich powierzchni. Dodatkowym atutem jest brak spoin, dzięki czemu na całej powierzchni stopnic nie ma miejsc, w których mógłby się gromadzić kurz czy inne zanieczyszczenia.

Pozostałe zalety schodów żywicznych w przestrzeni mieszkalnej

Schody żywiczne oferują bardzo wysoki komfort użytkowania. Są przyjemne w dotyku dla bosej stopy, a ich utrzymanie w nienagannym stanie jest bez kosztowe. Schody pokryte żywicą są również schodami cichymi. Mimo wrażenia schodów twardych, skutecznie tłumią hałas, w ten sposób podnosząc komfort mieszkania i codziennego użytkowania ciągów komunikacyjnych rozpościerających się pomiędzy kolejnymi kondygnacjami budynku. Częste obawy inwestorów budzi wykończenie schodów. Idealnie gładka powierzchnia sprawia wrażenie śliskiej i niebezpiecznej. W praktyce schody żywiczne są antypoślizgowe, a co za tym idzie bezpieczne także dla najmłodszych i seniorów.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą betonu cienkowarstwowego!

Powrót na górę

umow-sie

Kompleksowe usługi utrzymania o czyszczenia posadzek.

Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu oraz praktycznej wiedzy na temat budowy, pielęgnacji i renowacji posadzek betonowych oraz kamiennych. Zaufaj ACFloor!