Posadzki betonowe

Renowacja terrazzo – lastryko

Home > Renowacja terrazzo – lastryko

Jak każda powierzchnia, posadzka wykonana z lastryko ulega z czasem zużyciu.

Czym jest Lastriko? Mieszanką cementu portlandzkiego, grysu kamiennego oraz barwnika. Stosowane jest bardzo powierzchnie w różnego rodzaju budynkach użyteczności publicznej, a w ostatnim czasie coraz częściej także w przestrzeniach mieszkalnych.

szlifowanie lastryko

W skutek użytkowania tego typu posadzek z upływem lat pojawiają się w nich ubytki. Mogą to być drobne uszczerbki w strukturze lub pokaźne dziury, które wymagają prac renowacyjnych. Renowacja lastryko pozwala przywrócić posadzce jej funkcjonalność, jednocześnie wpływając na walor wizualny podłogi, która znowu cieszy oko interesującą strukturą. Proces naprawy opiera się na ocenie stopnia uszkodzeń i zużycia powierzchni oraz doboru odpowiedniej metody działania. Renowacja i szlifowanie lastryko najczęściej idą w nim w parze.

Ubytki zostają uzupełnione a całość powierzchni poddana procesowi technologicznemu szlifowania oraz polerowania. Rezultatem renowacji lastriko jest posadzka o nowym, świeżym wyglądzie i wyższej odporności na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie.

Dysponujemy technologią i doświadczeniem, które pozwala nam przeprowadzić pełen proces renowacji lastryko i dodatkowo je wzmocnić.

Szlifowanie lastryko ma za zadanie przywrócić podłodze gładkość. Przy procesie szlifowania i polerowania, uzupełniamy wszystkie ubytki. Dobieramy odpowiednie materiały, tak aby wypełnione elementy jak najmniej różniły się od reszty posadzki, a następnie rozpoczynamy szlifowanie. Szlifowanie lastryko pozwala nam ujednolicić powierzchnię podłogi, jednocześnie przygotowując ją na dalsze zabiegi pielęgnacyjne. Po renowacji zabezpieczamy lastryko specjalnymi impregnatami, które doskonale ograniczają chłonność podłoża i ułatwiają codzienną pielęgnację.

Stosując nasze technologie możemy zachować unikalny charakter posadzki oraz całego obiektu i zredukować koszty związane z położeniem płytek, czy kamienia. Renowacja lastryko to ekonomiczny, a zarazem niezwykle skuteczny sposób na przywrócenie świetności podłodze naznaczonej zębem czasu. 

Powrót na górę

umow-sie

Kompleksowe usługi utrzymania o czyszczenia posadzek.

Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu oraz praktycznej wiedzy na temat budowy, pielęgnacji i renowacji posadzek betonowych oraz kamiennych. Zaufaj ACFloor!