Posadzki betonowe

Mikrocement czy żywica?

Home > Blog > Mikrocement czy żywica?

Posadzki żywiczne i posadzki wykonane z mikrocementu mają kilka istotnych cech wspólnych, ale najważniejszą z nich jest to, że pozwalają na stworzenie jednolitej płaszczyzny nie oddzielonej żadnymi spoinami, która wprowadza wyjątkowy styl do wnętrza i ciekawe odczucia wizualne. Faktem jest też, że oba te rozwiązania cieszą się obecnie ogromną popularnością, są zaawansowane technologicznie i wygodne w użytkowaniu. Osoby, które zastanawiają się, które z tych rozwiązań wybrać, powinny najpierw poznać ich wady i zalety, aby móc podjąć świadomą decyzję. 

Mikrocement i żywica – co jeszcze je łączy?

mikrocementOba te rozwiązania są elementem wykończeniowym posadzki i nakłada się ich naprawdę cienką warstwę. Są to więc idealne rozwiązania dla osób, które posiadają ogrzewanie podłogowe, gdyż oba te materiały świetnie przekazują ciepło i szybko się nagrzewają. Przy ich stosowaniu nie jest wymagany żaden podkład czy izolacja od spodu, dlatego też nie ma dodatkowych warstw do grzania, a ciepło przekazywane jest bezpośrednio do posadzki.

Poza elementami użytkowymi wiele osób docenia wielofunkcyjność mikrocementu i żywicy. Oba materiały można zastosować w każdym pomieszczeniu, w tym także w pod prysznicem, dzięki czemu jesteśmy w stanie stworzyć jednolitą powierzchnię w całym wnętrzu. 

Brak spoin to także łatwiejsze utrzymanie czystości. Większość zanieczyszczeń osadza się właśnie w fugach między płytkami, a wyczyszczenie ich wcale nie jest trudne. Szczególnie w przypadku większych powierzchni wiąże się to z monotonnym i uciążliwym szorowaniem, a i tak po czasie problem powraca. W przypadku mikrocementu czy żywicy nie ma żadnych spoin czy nierówności, więc sprzątanie takiej podłogi jest dużo łatwiejsze.

Mikrocement i żywica – różne efekty wizualne

Choć oba te produkty da się wybarwić w dowolnym kolorze z palety RAL, to jednak trzeba pamiętać, że nie otrzymamy jednakowego efektu wizualnego. W przypadku żywicy możliwe jest otrzymanie jednolitego koloru na całej powierzchni, natomiast mikrocement zawsze będzie miał różnorodne przejścia kolorystyczne. Nie nam tutaj oceniać, które rozwiązanie jest lepsze czy gorsze. Mikrocement najczęściej wybierają Ci, którym zależy na betonowym efekcie, natomiast żywica często jest kładziona we wnętrzach, w których chce się otrzymać efekt białej podłogi.

Mikrocement czy żywica – co wybrać?

Mikrocement i żywica to materiały wykończeniowe, które w ostatnich latach podbiły wiele serc. Nic dziwnego, charakteryzują się wysoką jakością i trwałością, a także tworzą wyjątkowy efekt wizualny. Czy da się jednoznacznie określić, który z nich jest lepszy czy który z nich warto wybrać? 

Mikrocement będzie lepszym rozwiązaniem, jeśli poszukujesz surowego wyglądu, w odcieniach szarości. Jest też nieco bardziej odporny na odbarwienia, więc sprawdzi się lepiej, jeśli w domu są małe dzieci. Żywica natomiast pozwala osiągnąć jednolity kolor i najczęściej wykorzystywana jest w przestrzeniach, gdzie jest to istotne.

Powrót na górę

umow-sie

Kompleksowe usługi utrzymania o czyszczenia posadzek.

Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu oraz praktycznej wiedzy na temat budowy, pielęgnacji i renowacji posadzek betonowych oraz kamiennych. Zaufaj ACFloor!