Posadzki betonowe

Czym wypełnić ubytki w posadzce betonowej?

Home > Blog > Czym wypełnić ubytki w posadzce betonowej?

Posadzki betonowe do niedawna stanowiły powierzchnię głównie w miejscach użytkowych takie jak hale magazynowe czy produkcyjne, jednak obecnie coraz częściej można je spotkać także w domach. Po części wynika to zapewne z wyjątkowych cech betonu, który jest odporny i charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, ale głównie ze względu na jego wygląd. Moda na zestawienie surowego stylu z ciepłym drewnem nie przemija, a jednolita powierzchnia betonowej posadzki idealnie się w nią wpisuje.

 

Zalety stosowania betonowej posadzki

betonowa posadzkaBetonowa posadzka ma wiele zalet wynikających z cech materiału, z którego została wykonana. Przede wszystkim jest odporna na nacisk i pękanie, a także zmiany temperatur czy zmienną wilgotność. Dzięki temu sprawdzi się w przestrzeniach, które są często użytkowane i mocno eksploatowane. Właśnie dlatego poleca się stosowanie posadzki betonowej w przestrzeniach użytkowych czy publicznych. Betonowe podłogi możemy spotkać także w modernistycznych domach, gdzie kładzie się je nie tylko ze względu na użyteczność, ale także ze względu na wygląd. Jednolita przestrzeń, bez żadnych spoin tworzy wyjątkowe tło dla pozostałego wyposażenia i dodatków domowych. Dodatkowo, beton można łączyć z różnymi dodatkami czy barwić na dowolny kolor, dzięki czemu każdy znajdzie w tym rozwiązaniu coś dla siebie. Ostateczny szlif posadzce betonowej można nadać za pomocą matowego, satynowego lub błyszczącego lakieru. 

Pomimo tego, że posadzka betonowa charakteryzuje się dużą odpornością i wytrzymałością na uszkodzenia, nie jest niezniszczalna. Może zdarzyć się tak, że ulegnie uszkodzeniu. Jednak nie powinno to być powodem do niepokoju – każdy ubytek można w łatwy sposób wypełnić.

Naprawa betonowych ubytków – jak to zrobić?

W Twojej betonowej posadzce powstała dziura i nie wiesz jak to naprawić? Nie martw się, to wcale nie jest trudne. Istnieje kilka sposobów, a dobór odpowiedniego środka do naprawy powierzchni powinien zależeć przede wszystkim od tego gdzie znajduje się posadzka i z jakiego rodzaju betonu została wykonana.

Zupełnie inaczej będzie wyglądała naprawa posadzki w przestrzeni użytkowej, gdzie najważniejsze są kwestie użytkowe, a nie wizerunkowe, a zupełnie inaczej w przestrzeni domowej. Najprostszą metodą, która idealnie sprawdzi się w halach magazynowych, jest samodzielne wykonanie zaprawy. Wystarczy, że wymieszasz ze sobą cement, piasek i wodę w odpowiednich proporcjach, a otrzymasz produkt idealny do wypełnienia powstałego ubytku. Możesz także zakupić w popularnych marketach budowlanych gotową mieszankę betonową i tym uzupełnić dziurę. Dzięki tej metodzie sprawisz, że powierzchnia odzyska swoją gładkość. 

Na rynku dostępne są także specjalne preparaty naprawcze, które stworzone zostały z myślą o zapełnianiu takich dziur czy pęknięć. Dlaczego są one lepsze niż zwykły beton? Potrafią one dużo lepiej zespolić się z już istniejącym betonem, dzięki czemu istnieje dużo mniejsze ryzyko wykruszenia się zaprawy. 

 

Powrót na górę

umow-sie

Kompleksowe usługi utrzymania o czyszczenia posadzek.

Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu oraz praktycznej wiedzy na temat budowy, pielęgnacji i renowacji posadzek betonowych oraz kamiennych. Zaufaj ACFloor!